ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6718472
*
nr 671 8472
Spegel
omkring 1900, Ek, höjd: 175
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 december 2010
kl 18:45:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 19:32:34
1
150 kr
5/12 20:24:34
2
Vinnande bud
6/12 16:12:53
3
300 kr
6/12 16:17:10
3
400 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 671 8472
Spegel
omkring 1900, Ek, höjd: 175
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 december 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/12 19:32:34 | 1 | 150 kr |
5/12 20:24:34 | 2 | Vinnande bud |
6/12 16:12:53 | 3 | 300 kr |
6/12 16:17:10 | 3 | 400 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53